Piłkarze Toronto FC mistrzami ligi MLS!

10 Grudnia 2017

Drużyna Toronto FC pokonała w sobotę na własnym stadionie Seattle Sounders 2:0 w finale MLS Cup i po raz pierwszy w swojej historii została mistrzem ligi MLS. Toronto FC i Seattle Sounders spotkały się w finale MLS Cup po raz drugi z rzędu. Rok temu po 120 minutach gry, mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Sounders wygrali po rzutach karnych. W tym sezonie, gracze z Toronto za wszelką cenę chcieli rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa w regulaminowym czasie gry. Gospodarze przeważali od pierwszych minut meczu. W 10. minucie groźnie z pierwszej piłki strzelił Jonathan Osorio. Minutę później, zostawiony bez opieki Sebastian Giovinco minimalnie przestrzelił z ostrego kąta. Sounders pierwszy celny strzał na bramkę oddali dopiero po 30 minutach gry. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gracze Toronto kontrolował środek pola i raz po raz doprowadzali do groźnych sytuacji przed bramką Seattle. Rewelacyjnie spisywał się bramkarz gości – Stefan Frei, któremu udało się zachować czyste konto aż do 67. minuty spotkania. Po serii szybkich, prostopadłych podań Toronto, sam na sam z Frei’em znalazł się Jozy Altidore. Napastnik reprezentacji USA strzelił ponad wybiegającym bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. Po stracie bramki Sounders zagrali odważniej, ale tak naprawdę ani razu nie zagrozili bramce Toronto. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, gracze Toronto wyprowadzili szybką kontrę trzech na dwóch. Armando Cooper położył bramkarza, ale trafił w słupek. Dobitka Victor’a Vazquez’a była bezbłędna. Najbardziej wartościowym zawodnikiem finału został Jozy Altidore – strzelec pierwszej bramki dla Toronto FC. Kolejny sezon ligi MLS rozpocznie się w marcu przyszłego roku.