NBA: Chicago Bulls pokonali Charlotte Hornets

09 Grudnia 2017

W lidze NBA, Chicago Bulls przerwali serię dziesięciu kolejnych porażek pokonując na wyjeździe Charlotte Hornets 119:111. Było to pierwsze zwycięstwo Bulls od 17 listopada. Co ciekawe, w tamtym meczu Byki również pokonali ekipę z Charlotte. Przez cały mecz obie drużyny szły "łeb w łeb". Najwyższą, sześciopunktową przewagę Bulls osiągnęli pod koniec pierwszej kwarty. Później prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na 49 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Bulls prowadzili czterema punktami. 106:102. Niestety niecelne rzuty Kris’a Dunn’a i cztery kolejne rzuty osobiste Horners doprowadziły do dogrywki. Ta była wyrównana tylko do stanu 108:108. Później Bulls odskoczyli po trafieniu Krisa Dunn’a i „trójce” Lauri Markkanen’a. Ostatnie 3 minuty dogrywki Byki wygrali 11:3. Najskuteczniejszym graczem Chicago był Lauri Markkanen – zdobywca 24 punktów. Markkanen i Kris Dunn zaliczyli po double-double. W meczu przeciwko Hornets zadebiutował w tym sezonie Nikola Mirotić. Hiszpan spędził na parkiecie 15 minut, zaliczył 6 punktów, 3 zbiórki i 1 blok. W kolejnym spotkaniu, już dziś Chicago Bulls zagrają w United Center z New York Knicks.