NHL: Blackhawks przegrali ze Stars po dogrywce

30 Listopada 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks przegrali drugi mecz z rzędu. Tym razem Czarne Jastrzębie polegli w starciu z Dallas Stars po dogrywce 3:4. Blackhawks rozegrali wczoraj fatalne spotkanie. Można śmiało powiedzieć, że Jastrzębie nie zasłużyli nawet na jeden punkt, jaki wywalczyli za doprowadzenie do dogrywki. W pierwszej tercji goście aż czterokrotnie wędrowali na ławkę kar, a zawodnicy Blackhawks podczas 20 minut gry zdołali oddać tylko 7 strzałów na bramkę Ben’a Bishop’a i… stracili dwa gole. Pierwszy padł po strzale Mattias’a Janmarka w 15. minucie gry. Wyrównał dokładnie 9 sekund później Alex DeBrincat zdobywając swojego 11. gola w tegorocznych rozgrywkach. W 18. minucie Stars trafili po raz drugi. Podczas power play Jastrzębi, goście wyprowadzili szybką kontrę. Sędziowie podyktowali wtedy kontrowersyjny rzut karny za faul Patrick’a Kane’a na Radku Faksa’ie. Poszkodowany bez problemów zamienił go na gola. Blackhawks doprowadzili do wyrównania już w 2. minucie drugiej tercji, po golu Artem’a Anisimov’a podczas gry w przewadze. W drugiej części gry Hawks oddali – uwaga – tylko 3 strzały na bramkę gości. Ci ponownie wyszli na prowadzenie po golu Remi’ego Ellie. Wyrównał Patrick Kane w 5. minucie 3 tercji zmieniając tor lotu krążka uderzonego przez Gustav’a Forsling’a. Zwycięską bramkę, w 51. sekundzie dogrywki zdobył Matias Janmark. Blackhawks i Stars zagrają ponownie już w sobotę. Tym razem mecz odbędzie się w Dallas. Początek o 8 pm.