NBA: Siedemnasta porażka Chicago Bulls

30 Listopada 2017

Chicago Bulls doznali wczoraj siedemnastej porażki w tegorocznych rozgrywkach ligo NBA. Byli przegrali na wyjeździe z Denver Nuggets 110:111. Była to siódma z rzędu przegrana podopiecznych trenera Hoiberg’a. Pierwsza kwarta zapowiadała jednak diametralnie inny wynik. Bulls rozpoczęli z dużym animuszem i po 8 minutach gry prowadzili zdecydowanie 26:8. Co więcej, Bulls zdołali utrzymać się na prowadzeniu do końca pierwszej połowy. Obie ekipy zeszły na przerwę przy stanie 68:62 dla Chicago. W trzeciej kwarcie gospodarze zdołali w końcu odrobić stratę i doprowadzić do remisu. Już do końca meczu prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Na 53 sekundy przed końcową syreną, po trafieniu Lauri Markkanen’a, Bulls prowadzili 108:105. Chwilę później, Justin Holiday sfaulował rzucającego za 3 punkty Will’a Barton’a. Ten wykorzystał wszystkie trzy osobiste i doprowadził do remisu. Na 9 sekund przed końcem, tym razem koszu Kris’a Dunn’a Bulls prowadzili 110:109. Zwycięskie punkty dla Nuggets, na 3 sekundy przed końcową syreną zdobył Barton. Denzel Valentine próbował jeszcze desperackiego rzutu w ostatniej sekundzie, ale piłka odbiła się tylko od obręczy. Najwięcej punktów dla Chicago, po 20, zdobyli Lauri Markkanen i Robin Lopez. Bulls po raz kolejny zagrają już dziś. Punktualnie o 7 pm rozpocznie się w United Center ich pojedynek z Sacramento Kings.