NBA: Chicago Bulls przegrali szósty mecz z rzędu...

28 Listopada 2017

Chicago Bulls przegrali szósty mecz z rzędu... W rozegranym w United Center spotkaniu Byki ulegli Phoenix Suns 99:104. Te sześć kolejnych porażek to najdłuższa czarna seria Byków w tym sezonie. Niestety wiele wskazuje na to, że będzie ona trwać w najlepsze. Bulls grają bez kontuzjowanych Zach’a LaVine’a, Nikoli Miroticia, Davin’a Nwaba’y i Cameron’a Payne’a, ale nawet po ich powrocie na parkiet trudno sobie wyobrazić, żeby ekipa trenera Hoiberg’a nagle zaczęła wygrywać mecze. Pierwsza połowa wtorkowego starcia z Suns był bardzo wyrównana. Obie drużyny, co kilka minut wymieniały się prowadzeniem. Ostatecznie to goście zeszli na przerwę z trzypunktową przewagą. W trzeciej kwarcie Suns dwukrotnie odskakiwali na odległość aż 14 punktów, ale Bulls byli w stanie odrobić te straty i na początku czwartej kwart przegrywali tylko trzema punktami. Niestety, pierwsze cztery minuty ostatniej ćwiartki zostały zdominowane przez ekipę z Phoenix. Suns wygrali je 14 do 2 i na dobre odskoczyli Bykom. Heroiczny zryw Bulls w końcówce meczu nie był w stanie odmienić losów meczu. Tak naprawdę jedyne, co wychodziło Bykom to rzuty za 3 punkty. Bulls zaliczyli aż 16 celnych rzutów zza linii 23 stóp i 9 cali. Najskuteczniejszy w drużynie Bulls był Jerrian Grant – zdobywca 25 punktów. O tym, czy Bulls przegrają siódmy mecz z rzędu przekonamy się już w czwartek. Chicagowscy koszykarze zagrają wtedy na wyjeździe z Denver Nuggets.