NHL: Wysokie zwycięstwo Chicago Blackhawks

27 Listopada 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks pewnie pokonali w United Center Anaheim Ducks 7:3. Strzelanie rozpoczęło się w 9. minucie pierwszej tercji, w której Blackhawks oddali aż 16 strzałów na bramkę Ducks. Ryan Hartman objechał bramkę gości, a krążek do siatki wpakował Patrick Sharp. W 17. minucie na 2:0 podwyższył Alex DeBrincat po doskonałej asyście Nick’a Schmaltz’a. Na 99 sekund przed pierwszą przerwą trzeciego gola dla Hawks zdobył Brandon Saad. W drugiej tercji bramki padały z jeszcze większą częstotliwością. W 5. minucie swojego szóstego gola w ostatnich sześciu meczach zdobył Artem Anisimov w ostatniej sekundzie power-play Blackhawks. Goście trafili po raz pierwszy w 7. minucie po strzale Jakoba Silfverberg’a, a po raz drugi 3 minuty później. Corey Crawford przepuścił między parkanami strzał Chris’a Wagner’a. Obie bramki Kaczorów rozdzieliło drugie trafienie Alex’a DeBrinkat’a. Dziewiętnastoletni pierwszoroczniak Blackhawks trafił po raz trzeci w 15. minucie kompletując swojego pierwszego hat-trick’a w karierze. DeBrincat został tym samym drugim najmłodszym zawodnikiem w historii Blackhawks, który strzelił 3 gole w jednym meczu. O cztery dni młodszy był Jeremy Roenick, kiedy zdobywał hat-tricka w grudniu 1989 roku przeciwko Maple Leaves. W trzeciej tercji aktywniejsi byli goście. Trzeciego gola dla Anaheim zdobył w 2. minucie Chris Wagner podczas gry w przewadze. Wynik meczu w 6. minucie ustalił Nick Schmaltz po trzeciej w całym spotkaniu asyście Patrick’a Kane’a. Blackhawks nawiązują w końcu do wysokiej formy z początku tego sezonu. Czarne Jastrzębie wygrali 4 z ostatnich pięciu spotkań i powoli pną się w górę tabeli Dywizji Centralnej. W kolejnym meczu Czarne Jastrzębie zagrają już we wtorek z Nashville Predators.