NFL: Wysoka porażka Chicago Bears z Philadelphia Eagles

26 Listopada 2017

Chicago Bears ponieśli w niedziele ósmą porażkę w tegorocznych rozgrywkach ligi NFL. Niedźwiedzie w fatalnym stylu przegrali na wyjeździe z Philadelphia Eagles 3:21. W większości wcześniejszych porażek, Chicago Bears starali się przynajmniej nawiązać walkę ze swoimi rywalami. W pięciu tegorocznych spotkaniach Niedźwiedzie przegrali różnicą mniejszą niż jedno przyłożenie. Niestety, nie da się tego powiedzieć o konfrontacji z najlepszą aktualnie ekipą w NFL. Eagles dominowali nad ekipą z Chicago w każdym aspekcie gry, a podopieczni trenera John’a Fox’a zaprezentowali się jeszcze gorzej, niż wskazuje na to wynik. W pierwszej połowie Bears nie potrafili zdobyć ani jednego First-Down. Niedźwiedzie przeszli z piłką tylko 33 jardy, tracąc przy tym aż 36 jardów po przewinieniach. Jedyna szansa na zdobycie punktów skończyła się na niczym po niecelnym trafieniu nowego kopacza Bears – Kairo Santos’a. Gospodarze jeszcze przed przerwą, bez większego wysiłku zdobyli 24 punkty po trzech podaniach na touchdown Carson’a Wentz’a i kopnięciu pochodzącego spod Chicago Jake’a Elliott’a. Przyłożenie numer trzy padło łupem byłego skrzydłowego Niedźwiedzi – Alshon’a Jeffrey. W drugiej połowie atak Bears spisał się minimalnie lepiej. Niedźwiedzie skończyli z dorobkiem 140 jardów, z czego tylko 6 zostało zdobytych po ziemi, oraz 3 punktów. W ostatniej kwarcie Eagles zdjęli z boiska swojego podstawowego rozgrywającego. Mitch Trubisky, młody quarterback Bears zakończył mecz z dorobkiem 147 jardów i dwóch interceptions. Philadelphia Eagles są pierwszą w tym sezonie ekipą, która ma na swoim koncie 10 wygranych meczy. Jedyną drużyną bez zwycięstwa pozostają Cleveland Browns, którzy przegrali w niedzielę z Cincinnati Bengals 16:30. Chicago Bears w przyszła niedzielę zagrają na Soldier Fiels z San Francisco 49’ers.