NHL: Chicago Blackhawks pokonali Florida Panthers

26 Listopada 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks wygrali w sobotę wyjazdowe spotkanie z Florida Panthers 4:1. Blackhawks już w pierwszej tercji dali Panterom do zrozumienia, że przyjechali do Miami po zwycięstwo. W pierwszych dwudziestu minutach gry Jastrzębie oddali aż 21 strzałów na bramkę Roberto Luongo. Pierwszy gol padł w 10. minucie gry. John Hayden strzałem pod poprzeczkę świetnie dobił uderzenie Tommy’ego Wingles’a. 5 minut później było już 2:0. Bramkę zdobył Brandon Saad, który w pierwszej tercji oddał w sumie aż 7 celnych strzałów. Gospodarze przyspieszyli w drugiej tercji. Już w drugiej minucie kontaktowego gola zdobył strzałem z dystansu Jared McCann. Do końca meczu trafiali już tylko gracze Chicago. W 7. minucie drugiej tercji na 3:1 podwyższył Patrick Kane. Było to trzecie trafienie „Kaner’a” w dwu ostatnich meczach. Wynik meczu ustalił na 3 minuty przed drugą przerwą Jonathan Toews. Kapitan Blackhawks uderzył przelatujący w powietrzu krążek z backhandu, w tenisowym stylu. Ten odbił się od parkanów bramkarza Florydy i wpadł do bramki. W kolejnym meczu, Blackhawks zagrają u siebie w poniedziałek z Anaheim Ducks.