NBA: Trwa fatalna seria Chicago Bulls

22 Listopada 2017

Chicago Bulls przegrali czwarty mecz z rzędu ulegając na wyjeździe Utah Jazz 80:110. Była to trzynasta porażka Byków w tegorocznych rozgrywkach i trzecia w kończącej się mini-serii 4 wyjazdowych konfrontacji Bulls. W starciu z Jazzmanami Bykom starczyło sił jedynie na pierwsze 20 minut gry. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili tylko jednym punktem 25:24. Na 6 minut i 16 sekund przed końcem drugiej ćwiartki mieliśmy remis 38:38. Od tego momentu Jazz wrzucili wyższy bieg i już do końca meczu systematycznie odjeżdżali zrezygnowanym Bykom. Ekipa z Utah wygrała trzecią kwartę różnicą dziewięciu, a czwartą aż 11 punktów. Bulls grali przy fatalnej, zaledwie 37% skuteczności, trafili tylko 5 z 21 oddanych rzutów za trzy punkty. Aż 16 razy oddawali piłkę rywalom. Najskuteczniejszym graczem Chicago był Robin Lopez – zdobywca 15 punktów. Najgorszy mecz w swojej dotychczasowej karierze zaliczył Lauri Markkanen. Dwudziestoletni Fin narzeka od kilku dni na przeziębienie. W środowy wieczór uciułał tylko 3 punkty i 7 zbiórek. W kolejnym spotkaniu, już w piątek Bulls zagrają na wyjeździe z Golden State Warriors.