NHL: Porażka Chicago Blackhawks

22 Listopada 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks przegrali po dogrywce wyjazdowe spotkanie z Tampa Bay Lightning 2:3. Początek spotkania należał zdecydowanie do Blackhawks. Czarne Jastrzębie kontrolowali w pierwszej tercji wydarzenia na lodzie, oddali 13 strzałów na bramkę gospodarzy i co najważniejsze, zdobyli dwa gole, oba autorstwa Patrick’a Kane’a, który trafił po raz pierwszy od 10 spotkań. Pierwsza bramka padła po szybkiej kontrze Blackhawks w 4. minucie gry. Druga, po strzale z ostrego konta w 16. minucie, kiedy Jastrzębie grali z przewagą dwóch zawodników. Lightning zaczęli odrabiać straty w drugiej tercji. W 5. minucie, podczas kolejnego power-play Chicago, Patrick Kane zgubił krążek przy próbie strzału. Gospodarze po serii szybkich podań zdobyli bramkę kontaktową grając w osłabieniu. Kropkę nad i postawił Ondrej Palat. Wyrównujący gol padł w 31. sekundzie trzeciej tercji. Chris Kunitz wykorzystał niezdecydowanie obrońców Chicago i wpakował krążek do bramki Crawford’a. W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry przeważali Blackhawks, ale nie zdołali zdobyć zwycięskiego gola. Dogrywka potrwała 3 minuty i 25 sekund. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobył dla gospodarzy Brayden Point podczas, gdy na ławce kar siedział Nick Schmaltz. Po rozegraniu 21 spotkań, Blackhawks mają na koncie 23 punkty i zajmują dopiero 5. miejsce w tabeli dywizji Centralnej. Gdyby sezon zasadniczy zakończył się już dziś, Jastrzębie nie załapaliby się do Play-Offs. Po raz kolejny Blackhawks zobaczymy w akcji w sobotę. Na wyjeździe zmierzą się wtedy z Florida Panthers.