LM: Zwycięstwo Tottenhamu, wysoka wygrana Realu

21 Listopada 2017

Borussia Dortmund przegrała z Tottenhamem Hotspur 1:2 (1:0) w meczu grupy H 5. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. W 31. minucie dla BVB gola strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. W 49. minucie wyrównał Harry Kane, a decydującą bramkę zdobył w 76. minucie Heung-Ming Son. W drugim spotkaniu, APOEL Nikozja uległ Realowi Madryt 0:6 (0:4). Po dwa trafienia zanotowali Karim Benzema (39. i 45.+1. min) i Cristiano Ronaldo (49. i 54. min), a po jednym Luka Modrić (23. min) i Nacho (41. min). Tottenham i Real są już pewne awansu do 1/8 finału. Londyńczycy mają 13 punktów, "Królewscy" zgromadzili 3 punkty mniej. Po 2 punkty wywalczyły Borussia Dortmund i APOEL Nikozja.

FC Sevilla zremisowała z FC Liverpool 3:3 (0:3) w meczu grupy E. Dwie bramki dla "The Reds" zdobył Roberto Firmino (2. i 30. min), a jedną Sadio Mane (22. min). W drugiej połowie gospodarze dogonili rywali - w 51. i 66. minucie trafił Wissiam Ben Yedder, a w trzeciej doliczonej minucie (90+3. min) gola na 3:3 strzelił Guido Pizarro. W drugim spotkaniu, Spartak Moskwa zremisował z Mariborem 1:1 (1:1). W 82. minucie bramkę dla drużyny ze stolicy Rosji zdobył Ze Luis. W drugiej doliczonej minucie wyrównał Jasmin Mesanovic. Na jedną serię gier przed końcem, w tabeli prowadzi Liverpool, który ma 9 punktów. Punkt traci Sevilla, trzy - Spartak, a siedem - Maribor. Mistrzowie Słowenii nie mają już szans nawet na grę w Lidze Europy.

Manchester City pokonał Feyenoord Rotterdam 1:0 (0:0) w meczu grupy F. W 88. minucie jedynego gola strzelił Raheem Sterling. W drugim spotkaniu, Napoli wygrało z Szachtarem Donieck 3:0 (0:0) po bramkach Lorenzo Insigne (56. min), reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego (81. min) i Driesa Mertensa (83. min). Zieliński opuścił boisko w 86. minucie, gdy zmienił go Mario Rui. W tabeli prowadzi Manchester City, który już wcześniej zagwarantował sobie awans do 1/8 finału. "The Citizens" mają 15 punktów. 6 punktów traci Szachtar, a 9 - Napoli. Feyenoord nie wywalczył ani jednego punktu.

Besiktas Stambuł zremisował z FC Porto 1:1 (1:1) w spotkaniu grupy G. Na 1:0 w 29. minucie trafił obrońca gości Felipe. 14 minut później wyrównał Anderson Talisca. W drugim meczu, AS Monaco przegrało z RB Lipsk 1:4 (1:4). Wynik otworzył w 9. minucie obrońca Monaco Jemerson, który trafił do własnej bramki. Dwie bramki dla wicemistrzów Niemiec zdobył Timo Werner (9. i 31. min), a jedną Naby Keita (45. min). Jedynego gola dla klubu z Księstwa strzelił w 43. minucie Falcao. Besiktas zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie - ma 11 punktów, o cztery więcej od Porto i RB Lipsk, a dziewięć od AS Monaco.