NBA: Porażka Chicago Bulls z Phoenix Suns

19 Listopada 2017

W lidze NBA, Chicago Bulls przegrali wyjazdowe spotkanie z Phoenix Suns 105:113. Mecz w Phoenix był pierwszym z serii czterech kolejnych spotkań wyjazdowych, jakie Bulls rozegrają w tym tygodniu. Pierwsza kwarta zakończyła się, o dziwo, aż siedmiopunktowym prowadzeniem Byków, którzy odskoczyli swoim rywalom w ostatnich 2 minutach. Ta przewaga wyparowała natychmiast po rozpoczęciu drugiej kwarty. Suns nie tylko dogonili Bulls, ale jeszcze przed przerwą wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Byki nie dawali jednak za wygraną. W trzeciej części gry zdołali nie tylko odrobić straty, ale i wyjść na prowadzenie. Marzenia o zwycięstwie Bulls rozwiały jednak cztery minuty na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, w których ekipa z Chicago straciła aż 10 punktów, zdobywając tylko 1. Suns nie oglądali się za siebie już do końca spotkania. Najskuteczniejszym Bykiem był Larui Markkanen, który zaliczył najlepszy mecz w karierze pod względem ilości zdobytych punktów – 26 i zbiórek – 13. Double-double zanotował również Robin Lopez. W kolejnym meczu, Chicago Bulls zagrają we wtorek przeciwko Los Angeles Lakers.