NFL: Chicago Bears przegrali z Detroit Lions

19 Listopada 2017

Chicago Bears ponieśli wczoraj siódmą w tym sezonie porażkę przegrywając na Soldier Field z Detroit Lions 24:27. Niedźwiedzie przegrali, ale tym razem do zwycięstwa zabrakło im bardzo niewiele. Pierwsza kwarta meczu była najlepszym otwarciem spotkania w tym sezonie. Bears jako pierwsi zdobyli punkty po 23-jardowym kopnięciu Connor’a Barth’a. Później Defensywa Chicago odebrała piłkę rozgrywającemu Lions i po błyskawicznej, 55-jardowej serii zakończonej podaniem Mitch’a Trubisky’ego do Adama Shaheen’a, Niedźwiedzie wyszli niespodziewanie na 10-punktowe prowadzenie. W drugiej części gry do głosu doszli goście. Na początku kwarty, po fumble Trubisky’ego, Lions zdobyli swoje pierwsze przyłożenie. Bears odpowiedzieli wprawdzie touchdownem Jordan’a Howard’a, ale później punktowali już tylko goście. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Lions 21:17. Trzecia kwarta zakończyła się bez punktów. Czwarta rozpoczęła się od field-goala Detroit. Na 5 minut przed końcem meczu Bears doprowadzili jednak do wyrównania po 15-jardowej akcji Tarik’a Cohen’a. Lions ponownie wyszli na prowadzenie na minutę i 35 sekund przed końcem gry. Bears mieli jednak wystarczająco dużo czasu żeby dopowiedzieć, tym bardziej, że mieli do dyspozycji wszystkie 3 time-outy. Trubisky’eku udało się dotrzeć z piłką na 28. jard Detroit, niestety kopacz Chicago Connor Barth fatalnie przestrzelił field-goala z 46 jardów. W trzeciej kwarcie poważnej kontuzji prawego kolana doznał po kolizji z partnerem z drużyny, defensywny liniowy Bears – Leonard Floyd. Pozostali rywale Niedźwiedzi z dywizji NFC North grali w kratkę. Green Bay Packers przegrali sromotnie z Baltimore Ravens 0:23, a Minnesota Vikings pewnie pokonali Los Angeles Rams 24:7. W spotkaniu rozegranym Na Azteca Stadium w Mexico City, New England Patriots rozbili Oakland Raiders 30:8. Chicago Bears za tydzień zagrają na wyjeździe z legitymującymi się najlepszym bilansem zwycięstw i porażek w NFL – Philadelphia Eagles.