NHL: Blackhawks pokonali Penguins!

19 Listopada 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks pokonali na wyjeździe Pittsburgh Penguins 2:1. Wygląda na to, że Chicago Blackhawks powoli wychodzą z dołka. Jastrzębie wygrali w sobotę drugi mecz z rzędu i przy okazji zafundowali broniącym tytułu mistrzowskiego Pingwinom pierwszą w tym sezonie porażkę na ich własnym terenie. Blackhawks doskonale prezentowali się już w pierwszej tercji. Oddali 12 strzałów na bramkę gospodarzy, dwukrotnie trafiali w słupek i w końcu, w 13. minucie gry objęli prowadzenie. Gola, po świetnie rozegranym wznowieniu zdobył Gustav Forsling podczas power-play Chicago. Druga tercja zakończyła się bez bramek. Kibice Hawks wstrzymali na moment oddech, kiedy Corey Crawford po kolizji z jednym z obrońców Pittsburgh’a zjechał na moment do szatni. Golkiper Chicago wrócił jednak na lód po niespełna 3-minutowej absencji. W dziewiątej minucie ostatniej części gry, podczas power-play Blackhawks, gola niespodziewanie zdobyli grający w osłabieniu Penguins. Krążek w siatce umieścił strzałem z ostrego kąta Matt Hunwick. 21 sekund później, podczas tego samego power-play, zwycięską jak się okazało bramkę dla Chicago zdobył Artem Anisimov. Na 7 minut przed końcową syreną wyrównującą bramkę zdobyli gospodarze. Trener Quenneville zakwestionował jej poprawność i sędziowie, po analizie zapisu video orzekli, że Olli Maatta przeszkodził Corey Crawfordowi w interwencji i gola nie uznali. Po rozegraniu 20 spotkań, Blackhawks mają w swoim dorobku 22 punkty i zajmują 4. miejsce w tabeli Dywizji Centralnej. W kolejnym meczu, w środę zmierzą się na wyjeździe z najlepszą jak dotychczas ekipą tegorocznych rozgrywek – Tampa Bay Lightning.