NBA: Trzecie zwycięstwo Bulls w tym sezonie

19 Listopada 2017

Chicago Bulls odnieśli w piątek swoje trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligi NBA pokonując we własnej hali Charlotte Hornets 123:120. Ktoś musiał ten mecz wygrać. Hornets i Bulls podeszły do tego spotkania z bagażem pięciu kolejnych porażek. Obie drużyny szły łeb w łeb od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Goście dwukrotnie: w połowie drugiej i na początku czwartej kwarty wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie, ale Bulls niemal natychmiast odrabiali straty. Aż sześciu graczy Chicago zaliczyło powyżej 10 punktów, ale głównymi autorami zwycięstwa byli Justin Holiday i wchodzący z ławki rezerwowych Kris Dunn. Holiday, w swoim pierwszym meczu po narodzinach córki zdobył najwięcej w drużynie – 27 punktów. Dunn z 22 punktami na koncie pobił swój rekord życiowy. Po stronie gości fenomenalny mecz rozegrał Kemba Walker – zdobywca aż 47 punktów. Walker mógł w końcówce meczu przechylić szalę zwycięstwa na stronę Hornets, ale przeszkodził mu w tym Lauri Markkanen. Młody Fin zdobył po rzutach osobistych dwa ostatnie punkty dla Bulls. Byki zagrają po raz kolejny w niedzielę. Na wyjeździe zmierza się z Phoenix Suns.