NHL: Blackhawks pokonali Rangers 6:3

15 Listopada 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks pokonali na własnym terenie New York Rangers 6:3. Rangers przyjechali do Chicago na fali sześciu kolejnych zwycięstw. Blackhawks, dla odmiany starają się wygrzebać z największego od kilku lat dołka. Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa Jastrzębi. Rangers objęli prowadzenie w 10. minucie pierwszej tercji po trafieniu Mika’i Zibanejad’a. Blackhawks przeważali, częściej strzelali na bramkę rywali, ale długo nie potrafili umieścić krążka w siatce. Udało się dopiero w ostatniej minucie drugiej części gry. Alex De Brinkat uderzył z dystansu, a krążek po jego strzale znalazł jakimś cudem miejsce między nogami bramkarza Rangers – Henrik’a Lindqvist’a i przetoczył się przez linię bramkową. W drugiej minucie trzeciej tercji Blackhawks zdobyli aż dwa gole. Najpierw trafił Artem Anisimov, później John Hayden. Po kolejnych trzech minutach i drugim golu Artam’a Anisimov’a, Jastrzębie prowadzili już 4:1. Wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem po bramkach Kevin’a Hayes’a i Rick’a Nash’a, Rangers doprowadzili do stanu 4:3.Zrobiło się nerwowo, tym bardziej, ze w ostatnim meczu przeciwko New Jersey Devils Blackhawks roztrwonili trzybramkowa przewagę. Tym razem katastrofy udało się uniknąć. W 17. minucie trafił Artem Anisimov kompletując pierwszego hat-tricka w swojej karierze w NHL. Wynik meczu ustalił strzałem do pustej bramki Jonathan Toews. Blackhawks po raz kolejny zagrają dopiero w sobotę. Czarne Jastrzębie na wyjeździe zmierzą się z Pittsburgh Penguins.