NBA: Piąta z rzędu porażka Chicago Bulls

15 Listopada 2017

Chicago Bulls ponieśli piątą z rzędu porażkę przegrywając na wyjeździe z Oklahoma City Thunder 79:92. Wynik meczu, czyli trzynastopunktowe zwycięstwo Thunder daje niestety bardzo mylący obraz wydarzeń w Chesapeake Energy Arena. Tak naprawdę Bulls grali tak źle, że powinni przegrać wczoraj przynajmniej trzydziestoma punktami. W pierwszych 12 minutach gry Byki zdołali zdobyć zaledwie 7 punktów. Popełnili przy tym 8 strat i grali przy – uwaga – 13% skuteczności. Była to najgorsza pierwsza kwarta w 51-letniej historii klubu. W efekcie gospodarze już po pierwszej ćwiartce prowadzili 20 punktami i do końca spotkania kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Tylko trzech graczy Chicago zdobyło wczoraj ponad 10 punktów. Najskuteczniejsi, z dorobkiem 16 oczek byli Lauri Markkanen i Antonio Blakeney. W ekipie z Oklahomy najjaśniej błyszczał najbardziej wartościowy zawodnik ostatniego sezonu – Russell Westbrook – zdobywca 21 punktów. W kolejnym spotkaniu, Chicago Bulls zmierzą się w piątek w United Center z Charlotte Hornets.