Szydło: "Politycy, szkalujący swój kraj na forum PE nie są godni jego reprezentowania"

15 Listopada 2017

"Polska jest krajem wolnym od antysemityzmu i rasizmu. Ci którzy mówią inaczej po prostu rozmijają się z prawdą" - mówi premier Beata Szydło w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl. Podkreśla, że nie należy marginalnych incydentów utożsamiać z całym narodem. Jednocześnie deklaruje, że jako premier, poseł, ale też zwykły obywatel odcina się od postaw rasistowskich i antysemickich.
Szefowa rządu w ten sposób odniosła się do stwierdzeń, jakie padły dziś w Strasburgu podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce. Nawiązując do debaty Beata Szydło mówi, że "kolejna fala ataków" na Polskę wynika z tego, iż - jak czytamy - "przykład Polski jest bardzo groźny dla europejskich elit". "Państwo, do tej pory podporządkowane interesom silnych graczy staje się coraz bardziej podmiotowe. Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości owoce wzrostu gospodarczego przestają być transferowane za granicę i do wąskich grup interesu w kraju. Trafiają, za to do zwykłych obywateli" - powiedziała premier. Zapowiedziała, że szerzej do tego tematu odniesie się podczas piątkowego szczytu Unii Europejskiej w Goeteborgu, poświęconego
sprawom społecznym. "Partie słabnące w sondażach dla swoich partykularnych interesów politycznych próbują wywołać wrażenie poparcia dla swoich działań w Europie. Ale Polacy widzieli, że debata nad praworządnością w Polsce toczyła się przy niemal pustej sali" - mówi szefowa rządu. Dodaje, że "Polacy zapamiętają, kto nam próbował szkodzić za granicą. Pamiętają, że kiedy za rządu PO płonęły wozy satelitarne mediów, dochodziło do ataków i aktów agresji Europa nie widziała problemu". Zdaniem Beaty Szydło, opozycja za wszelką cenę dąży do tego, by na forum europejskim krytykowano Polskę. "W imię swych partykularnych politycznych interesów nie wahają się donosić na swój kraj!" - podkreśla.

Dodaj komentarz

Powrót