NFL: Chicago Bears przegrali prestiżowe spotkanie

12 Listopada 2017

Chicago Bears przegrali na Soldier Field prestiżowe spotkanie z Green Bay Packers. Odwieczni Rywale Niedźwiedzi wygrali 23:16. Niedźwiedzie nie mogli sobie wymarzyć lepszej okazji do pokonania swojego odwiecznego rywala. Odkąd Aaron Rogers złamał obojczyk w meczu z Minnesota Vikings 15 października, ekipa z Green Bay przegrała trzy kolejne spotkania prezentując fatalny styl gry w ataku. Bears grający na własnym terenie byli faworytami bukmacherów. Specjaliści typowali aż pięciopunktowe zwycięstwo Chicago. Niestety, 196. konfrontacja Bears i Packers zakończyła się tak jak zwykle. Packers po raz ósmy z rzędu triumfowali na Soldier Field. W pierwszej kwarcie obie drużyny wymieniły się Field-Goalami. W drugiej Packers objęli prowadzenie po 37-jardowym biegu na touchdown Montgomery’ego. Bears w odpowiedzi prawie zdobyli przyłożenie. Prawie, bo sędziowie orzekli, że Benny Cunningham wyszedł na out na kilka cali przed strefą końcową. Z tą decyzją nie zgodził się trener trener Bears John Fox. Był to moment, który przesądził o losach meczu. W powtórce okazało się, ze Cunningham zgubił piłkę. Bears nie tylko nie zdobyli przyłożenia, ale musieli oddać piłkę rywalom. W drugiej połowie atak Bears bardzo długo nie mógł się rozpędzić. Na początku czwartej kwarty Packers wyszli za to na 10-punktowe prowadzenie. Bears zdołali odpowiedzieć po pięknym podaniu na touchdown Mitch’a Trubisky’ego do Joshua Bellamy, ale 3 minuty później w strefie końcowej Chicago zameldował się Davante Adams po podaniu od Brett’a Hundley’a. Bears mieli 5 minut, żeby odrobić 10-punktową stratę. Odrobili tylko 3 po 49-jardowym kopnięciu Connor’a Barth’a. Swoje mecze wygrali również pozostali rywale Chicago Bears z dywizji NFC North: Minnesota Vikings pokonali Washington Redskins 38:30, a Detroit Lions wygrali z Cleveland Browns 38:24. Bears z 3 zwycięstwami I 6 porażkami na koncie zajmują ostatnie miejsce w swojej dywizji.