Teksas: Wykluczono motyw religijny lub terrorystyczny napastnika

06 Listopada 2017

Prowadzący śledztwo w sprawie strzelaniny w Teksasie wykluczyli wstępnie motyw religijny lub terrorystyczny napastnika. Mężczyzna zastrzelił w kościele w miejscowości w Sutherland Springs 26 osób i ranił 24. Prowadzący śledztwo jako motyw jego działania podali rodzinny spór. Przedstawiciele policji poinformowali oficjalnie, że sprawcą strzelaniny był 26-letni biały mężczyzna Devin Patrick Kelley z Teksasu. Służył on w przeszłości w amerykańskim lotnictwie, skąd w 2014 roku został usunięty i zdegradowany za przemoc fizyczną wobec żony i dziecka. Jego była żona i teściowie należeli do parafii baptystów w Sutherland Springs. Tuż przed masakrą w kościele Kelley wysłał do teściowej SMS-a z groźbą. „Chcemy aby było jasne, że motywy sprawcy nie miały charakteru rasowego ani religijnego. Mieliśmy do czynienia ze sporem rodzinnym z teściami” - powiedział Freeman Martin z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego stanu Teksas. Martin poinformował, że w momencie strzelaniny teściów napastnika nie było w kościele. Wśród 26 ofiar są osoby w wieku od 18 miesięcy do 72 lat, w tym córka pastora, ciężarna kobieta i matki z dziećmi. Spośród 24 rannych w strzelaninie stan 10 jest krytyczny. 

Dodaj komentarz

 

Janek 07.11.2017 8:35:30
Sluzby dochdzeniowe juz calkowic ie powariowaly,czy to wazne,ze motyw nie byl religijny ani terrorystyczny.Nastepna strzelanina bedzie spowodowana ciasnymi butami przyszlego sprawcy i moze zginac znowu kilkunastu lub kilkadziesiat osob.
Wiadomosc dla redakcji :Po kiego czorta wprowadziliscie mozliwosc komentowania skoro jeszcze nigdy nie widzialem zadnego komentarza.Dajcie ludziom mozliwosc na wypowiedzenie sie,chyba,ze obawiacie sie konsekwencji od wlasciciela stacji radiowej
Powrót