NHL: Szósta porażka Chicago Blackhawks

05 Listopada 2017

Chicago Blackhawks ponieśli wczoraj szóstą porażkę w tegorocznych rozgrywkach ligi NHL przegrywając na własnym lodowisku z Montreal Canadiens 0:2. Niedzielna porażka zakończyła mini-serię dwóch zwycięstw Czarnych Jastrzębi. Zakończyła się również doskonała passa bramkarza Hawks – Corey Crawforda, któremu udało się zachować czyste konto przez ponad 173 minuty gry. Dwie pierwsze tercje zakończyły się w niedzielę bez bramek. Blackhawks byli aktywniejsi, zdołali oddać 28 strzałów na bramkę Kanadyjczyków, ale doskonale spisywał się bramkarz Canadiens – Charlie Lindgren, który rozgrywał dopiero czwarte spotkanie w swojej karierze w NHL. Goście objęli prowadzenie w 2. minucie trzeciej tercji. Po szybkiej kontrze i podaniach Alex’a Galchenyuk’a i Joe Morrow’a, bramkę zdobył Jonathan Drouin. W ósmej minucie było już 2:0. Tym razem zasłoniętego Corey Crawford’a pokonał strzałem z dystansu Joe Morrow. Blackhawks nagle przestali zdobywać gole. Nie uwzględniając trafień do pustej bramki, Czarne Jastrzębie zdobyli tylko trzy gole w ostatnich 3 meczach. Blackhawks będą mieć aż 3 dni odpoczynku. Po raz kolejny zobaczymy ich w akcji dopiero w czwartek w wyjazdowym meczu przeciwko Philadelphia Flyers.