NBA: Porażka Chicago Bulls po dogrywce

05 Listopada 2017

W lidze NBA, Chicago Bulls przegrali na własnym parkiecie z New Orleans Pelicans po dogrywce 90:96. Bulls rozegrali w sobotę drugie bardzo dobre spotkanie z rzędu. Po piątkowym zwycięstwie nad Orlando Magic, Byki uznali w sobotę wyższość szóstej drużyny Konferencji Zachodniej, ale dopiero po zaciętej końcówce i dogrywce. Pierwsza połowa meczu z Pelikanami była bardzo wyrównana. Goście prowadzili przez większą cześć pierwszej kwarty, ale Bulls zawsze odrabiali straty. Na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie 38:38. Trzecia ćwiartka rozpoczęła się po myśli Byków, którzy szybko uzyskali dziewięciopunktowe prowadzenie. Niestety na 5 minut przed końcem trzeciej kwarty kontuzji doznał świetny ostatnio obrońca Chicago – Davis Nwaba. Bez niego, przewaga Bulls dosłownie topniała w oczach. Bykom nie wchodziły również „trójki”. Podopieczni trenera Hoiberg’a trafili tylko 11 z 42 oddanych rzutów za 3 punkty. W czwartej kwarcie to goście częściej byli na prowadzeniu. W dramatycznej końcówce, na 2 minuty przed końcem prowadzili Bulls 83:81. Pelicans doprowadzili jednak do wyrównania, a podczas ostatnich 90 sekund żadna z drużyn nie zdołała zdobyć ani jednego punktu. W dogrywce zdecydowanie lepsi byli goście. Pelicans zdobyli 13 punktów, Bulls odpowiedzieli tylko siedmioma. Najlepszym strzelcem gości był pochodzący z Chicago – Anthony Davis. Najskuteczniejszym Bykiem był Justin Holiday, zdobywca 19 punktów. Bulls wracają do gry dopiero we wtorek. Na wyjeździe zmierzą się wtedy z Toronto Raptors.