NHL: Zwycięstwo Chicago Blackhawks

05 Listopada 2017

Chicago Blackhawks wygrali w sobotę drugi mecz z rzędu pokonując na wyjeździe Minnesota Wild 2:0. Blackhawks zaczęli mecz w swoim stylu. W pierwszych 20 minutach gry oddali aż 16 strzałów na bramkę Wild, niestety po żadnym z nich krążek nie znalazł się w siatce. Bliscy zdobycia gola byli za to gospodarze. Jeszcze w pierwszej tercji, po strzale Nino Niederreiter’a w Xcel Energy Center zabrzmiała syrena oznajmująca zdobycie gola, a za bramką Corey Crawforda zapaliła się sędziowska lampka. Arbiter znajdujący się na lodzie najbliżej bramki nakazał jednak grać dalej. Okazało się, ze miał rację. Krążek odbił się od słupka, a następnie łyżwy Corey Crawforda i nigdy nie przekroczył linii bramkowej. Druga tercja również zakończyła się bez bramek. Na pierwszego gola trzeba było poczekać do 15. minuty trzeciej tercji. Podczas Power-Play Hawks, Artem Anisimov zmienił w powietrzu tor lotu krążka uderzonego przez Dunkan’a Keith’a i skierował go do bramki gospodarzy. Wynik spotkania ustalił na półtorej minuty przed końcem gry AlexDeBrincat strzałem do pustej bramki Wild. Corey Crawford po raz drugi z rzędu zachował czyste konto broniąc tym razem 24 strzały rywali. Czarne Jastrzębie zagrają po raz kolejny już dziś. Ich rywalami w United Center będą Montreal Canadiens.