NBA: Pierwsza, wyjazdowa wygrana Chicago Bulls w tym sezonie!

04 Listopada 2017

W lidze NBA, Chicago Bulls odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach pokonując na wyjeździe Orlando Magic 105:83. Była to pierwsza w tym sezonie wyjazdowa wygrana Byków, odniesiona na dodatek w doskonałym stylu. Piątkowi rywale Bulls dysponują jednym z najskuteczniejszych ataków w lidze. Magicy zdobywali dotąd średnio 115 punktów na mecz. Byki zdołali zatrzymać ich od ponad 30 punktów poniżej tego wyniku. Bulls zagrali świetnie nie tylko w defensywie. Aż siedmiu zawodników Chicago zdobyło wczoraj powyżej dziesięciu punktów. Doskonały pierwszoroczniak Lauri Markkanen zaliczył „dwucyfrówkę” w każdym z siedmiu rozegranych do tej pory spotkań. Piątkowy mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie zakończonej jednopunktowym prowadzeniem gospodarzy: 45:44. W drugiej Bulls mocniej docisnęli pedał gazu i natychmiast odskoczyli swoim rywalom. Po trzeciej kwarcie przewaga Byków wynosiła 13 punktów. Na 4 minuty przed końcem meczu Bulls prowadzili nawet 24 punktami. Najskuteczniejszym graczem Chicago był Justin Holiday, zdobywca 19 oczek. Robin Lopez z 11 punktami i 10 zbiórkami na koncie zaliczył double-double. Chicago Bulls po raz kolejny zagrają już dziś. Ich rywalami w United Center będą New Orleans Pelicans. Również dziś zobaczymy w akcji hokeistów Chicago Blackhawks. Czarne Jastrzębie na wyjeździe zmierzą się z Minnesota Wild.