LM: Tottenham pokonał Real Madryt!

02 Listopada 2017

FC Liverpool pokonał NK Maribor 3:0 (0:0) w meczu grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gole strzelili Mohammed Salah (49'), Emre Can (64') i Daniel Sturridge (90'). W 53. minucie James Milner nie wykorzystał rzutu karnego. W drugim spotkaniu tej grupy Sevilla wygrała ze Spartakiem Moskwa 2:1 (1:0). Bramki dla hiszpańskiego zespołu zdobyli Clement Lenglet (30') i Ever Banega (59'). Dla rosyjskiej drużyny trafił Ze Luis (78'). W tabeli grupy E prowadzi Liverpool (8 pkt), druga jest Sevilla (7 pkt), trzeci Spartak (5 pkt), a czwarty Maribor (1 pkt)

Napoli przegrało z Manchesterem City 2:4 (1:1) w meczu grupy F. Bramki dla włoskiej drużyny zdobyli Lorenzo Insigne (21') i Jorginho (62' - rzut karny). Gole dla angielskiego zespołu strzelili Nicolas Otamendi (34'), John Stones (48'), Sergio Aguero (69') i Raheem Sterling (90+2'). W drugim spotkaniu tej grupy Szachtar Donieck pokonał Feyenoord Rotterdam 3:1 (2:1). Dla mistrzów Ukrainy trafili Facundo Ferreyra (14') i Marlos (17', 68'). Jedyne trafienie dla Feyenoordu zaliczył Nicolai Jorgensen (12'). W tabeli grupy F prowadzi Manchester City (12 pkt), który zapewnił sobie awans do dalszej fazy turnieju. Drugie miejsce zajmuje Szachtar (9 pkt), trzecie - Napoli (3 pkt), a czwarte - Feyenoord (0 pk

Besiktas Stambuł zremisował na własnym stadionie z AS Monaco 1:1 (0:1) w meczu czwartej kolejki grupy G. Goście wyszli na prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy dzięki bramce Rony'ego Lopesa. Wyrównał w 54. minucie Cenk Tosun, wykorzystując rzut karny. Całe spotkanie w barwach Monaco rozegrał Kamil Glik. W drugim spotkaniu tej grupy FC Porto pokonało RB Lipsk 3:1 (1:0). Gole dla mistrzów Portugalii strzelili Hector Herrera (13'), Danilo Pereira (61') i Maximiliano Pereira (90+3'). Dla niemieckiego zespołu trafił Timo Werner (48'). W tabeli grupy G prowadzi Besiktas (10 pkt), drugie jest Porto (6 pkt), trzeci Lipsk (4 pkt), a czwarte Monaco (2 pkt).

Tottenham Hotspur pokonał Real Madryt 3:1 (1:0) w meczu czwartej kolejki grupy H. Gole dla angielskiej drużyny strzelili Dele Alli (27', 56') i Christian Eriksen (65'), a bramkę dla mistrzów Hiszpanii zdobył Cristiano Ronaldo (80'). W drugim spotkaniu tej grupy Borussia zremisowała w Dortmundzie z APOEL-em Nikozja 1:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 29. minucie po golu Raphaela Guerreiro. Wyrównał w 51. minucie Mickael Pote. W tabeli grupy H prowadzi Tottenham (10 pkt), który zapewnił sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Drugie miejsce zajmuje Real (7 pkt), trzecie - Borussia (2 pkt), a czwarte - APOEL (2 pkt).