LM: Wysokie zwycięstwo Romy z Chelsea

31 Października 2017

Roma pokonała Chelsea Londyn 3:0 (2:0) w meczu czwartej kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramki zdobyli Stephan El Shaarawy (1', 36') i Diego Perotti (63'). W drugim meczu Atletico Madryt zremisowało z Karabachem Agdam 1:1 (0:1). Gola dla hiszpańskiej drużyny strzelił Thomas, a dla zespołu z Azerbejdżanu - Michel. Cały mecz w barwach Karabachu rozegrał Jakub Rzeźniczak, który w 34. minucie obejrzał żółtą kartkę. Oba zespoły kończyły mecz w "dziesiątkę". W 59. minucie czerwoną kartkę dostał zawodnik Karabachu Pedro Henrique, a w 88. minucie drugą żółtą obejrzał Stefan Savić z Atletico. W tabeli grupy C prowadzi Roma (8 pkt), drugie miejsce zajmuje Chelsea (7 pkt), trzecie - Atletico (3 pkt), a czwarte - Karabach (2 pkt).

FC Basel przegrało 1:2 (1:0) z CSKA Moskwa w meczu czwartej kolejki grupy A. Gola dla szwajcarskiej drużyny strzelił Luca Zuffi, a bramki dla rosyjskiego zespołu zdobyli Alan Dzagojew i Pontus Wernbloom. W drugim spotkaniu Manchester United pokonał Benfikę Lizbona 2:0 (1:0) po bramce samobójczej Mile Svilara i golu Daleya Blinda z rzutu karnego. W tabeli grupy A prowadzi Manchester United (12 pkt), drugie miejsce zajmuje FC Basel, trzecie - CSKA (po 6 pkt), a czwarte - Benfica (0 pkt).

Paris Saint-Germain rozgromiło Anderlecht Bruksela 5:0 (2:0) w meczu czwartej kolejki grupy B. Gole strzelili: Marco Veratti (30'), Neymar (45+4') i Layvin Kurzawa (52', 72', 78'). W 60. minucie na boisku pojawił się napastnik Anderlechtu Łukasz Teodorczyk. W drugim spotkaniu Celtic Glasgow uległ Bayernowi Monachium 1:2. Bramkę dla szkockiego zespołu zdobył Callum McGregor, a dla mistrzów Niemiec trafili Kingsley Coman i Javi Martinez. W tabeli grupy B prowadzi PSG (12 pkt), drugi jest Bayern (9 pkt), trzeci Celtic (3 pkt), a czwarty Anderlecht (0 pkt).

Oba spotkania czwartej kolejki grupy D zakończyły się remisami. W meczu Olympiakosu Pireus z Barceloną nie padły gole, natomiast Sporting Lizbona zremisował z Juventusem Turyn 1:1 (1:0). Bramkę dla portugalskiego zespołu zdobył Bruno Cesar (20'), a dla mistrzów Włoch trafił Gonzalo Higuain (79'). W tabeli grupy D prowadzi Barcelona (10 pkt), drugi jest Juventus (7 pkt), trzeci Sporting (4 pkt), a czwarty Olympiakos (1 pkt).