WTA Finals: Triumf Karoliny Woźniackiej!

29 Października 2017

Karolina Woźniacka, duńska tenisistka polskiego pochodzenia, zwyciężyła w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Singapurze. W rozegranym w niedzielę finale Woźniacka pokonała Venus Williams 6:4, 6:4. Pojedynek trwał blisko półtorej godziny i obfitował w emocje. Pierwszy set był wyrównany do stanu 3:3, wtedy Dunka przełamała podanie Williams, po czym wygrała własny serwis, doprowadzając do stanu 5:3. Po stracie dziewiątego gema ponownie wygrała swój serwis i zakończyła seta wygraną 6:4. W drugiej partii Woźniacka dominowała na korcie do stanu 5:0, po czym „stanęła” - cztery kolejne gemy wygrała Amerykanka, a w dziesiątym była bliska wyrównania na 5:5. Nie udało się - zepsuty forhend i wolej posłany w aut dały wygraną Woźniackiej. Zwycięstwo w Singapurze to pierwszy sukces Dunki w turnieju rozgrywanym na zakończenie sezonu, w jej drugim występie w finale. W 2010 roku w finale turnieju Masters w Doha Woźniacka przegrała z Belgijką Kim Clijsters. Venus Williams wystąpiła w finale turnieju Masters po raz trzeci - w 2008 roku w Doha pokonała Wierę Zwonariową (Rosja), rok później musiała uznać wyższość swojej młodszej siostry Sereny.