NBA: Najgorszy mecz Chicago Bulls w tym sezonie...

29 Października 2017

Chicago Bulls przegrali w sobotę z Oklahoma City Thunder 69:101. Była to czwarta porażka Byków w pięciu rozegranych w tym sezonie meczach. Zaledwie dwa dni po pierwszym zwycięstwie w tegorocznych rozgrywkach, Chicago Bulls zaliczyli najgorszy występ i najwyższą jak do tej pory porażkę w tym sezonie. Ekipa z Oklahoma City prowadziła od pierwszej do ostatniej minuty meczu. O ile pierwsza, zakończona wynikiem 26:23 dla Thunder kwarta była jeszcze w miarę wyrównana, to w drugiej goście pokazali jak duża przepaść dzieli obie drużyny. W ciągu pierwszych siedmiu minut drugiej ćwiartki goście zdobyli 18 punktów, tracąc tylko dwa. Bulls w tym czasie trafili tylko jeden z dziesięciu oddanych rzutów i sześciokrotnie tracili piłkę. W efekcie na przerwę Thunder schodzili z 19-punktowym prowadzeniem. Po trzeciej kwarcie ich przewaga wynosiła aż 29 oczek. Brian Westbrok, zdecydowanie najlepszy zawodnik na parkiecie zaliczył pierwsze w swojej karierze tripple-double przeciwko Chicago Bulls. W ekipie z Chicago najlepiej punktował Lauri Markkanen. Zaliczył trzy „trójki” i zakończył mecz z dorobkiem 15 oczek. Zdegustowany trener Hoiberg mocno skrytykował swoich podopiecznych i zarzucił im brak woli walki. Zapowiedział też spory wycisk na najbliższych treningach, ciekawe, jaki przyniosą skutek... Zawodnicy Oklahoma City przeżyli przed sobotnim spotkaniem chwile grozy, kiedy ich samolot lecący z Minneapolis musiał awaryjnie lądować na lotnisku Midway po tym jak na wysokości 30 tysięcy stóp zderzył się z ptakiem. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. W kolejnym spotkaniu, w środę Byki zagrają na wyjeździe z Miami Heat.