Gol i kontuzja Lewandowskiego

28 Października 2017

Bayern Monachium pokonał RB Lipsk 2:0 (2:0) w meczu 10. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Gole strzelili: James Rodriguez (19') i Robert Lewandowski (38'). Polak zszedł z boiska tuż przed końcem pierwszej połowy z powodu urazu mięśnia uda. Czerwoną kartkę w 13. minucie obejrzał zawodnik RB - Willi Orban. Prowadząca w ligowej tabeli po dziewięciu kolejkach Borussia Dortmund przegrała w Hanowerze 2:4 (1:2) i straciła pozycję lidera na rzecz Bayernu. W innych spotkaniach, Bayer Leverkusen pokonał FC Koeln 2:1 (0:1), Hoffenheim uległo Borussii Moenchengladbach 1:3 (1:0), Hertha Berlin wygrała z HSV Hamburg 2:1 (1:0), a Schalke Gelsenkirchen zremisowało z Wolfsburgiem 1:1 (1:0). 82 minuty w zespole gości rozegrał Jakub Błaszczykowski.