NBA: Pierwsza wygrana Chicago Bulls w nowym sezonie

27 Października 2017

Chicago Bulls odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligi NBA pokonując we własnej hali Atlanta Hawks 91:86. Wczorajszą wygraną Bulls oddalili widmo czterech kolejnych porażek na otwarcie sezonu zasadniczego. Byłby to najgorszy początek rozgrywek Byków od 10 lat. Bulls nie zachwycili grą, ale zrobili swoje i pokonali ekipę, która w pięciu rozegranych dotychczas spotkaniach wygrała tylko raz. Pierwsza połowa zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem gości. Bulls, dzięki dobrej postawie Robin’a Lopez’a nigdy nie pozwolili im jednak odskoczyć na więcej niż 7 punktów. Na początku trzeciej ćwiartki Byki objęli prowadzenie i zaczęli odjeżdżać swoim rywalom. W pewnym momencie wypracowali sobie nawet komfortową, dziewięciopunktową przewagę. Niestety po 6 minutach gry w czwartej kwarcie, to Hawks byli na prowadzeniu przy stanie 78:77. W końcówce zrobiło się nerwowo. Na minutę i 48 sekund przed końcową syreną goście wygrywali 86:85. Od tego momentu punktowali już wyłącznie gracze z Chicago. Kropkę nad „i” postawił na 48 i pół sekundy przed końcem meczu Lauri Markkanen trafiając drugi w całym spotkaniu rzut za trzy punkty. Markkanen zaliczył wczoraj drugie double-double w swoim czwartym meczu w NBA zdobywając 14 punktów i 13 zbiórek. Aż sześciu Byków zaliczyło wczoraj dwucyfrową zdobycz punktową. Najskuteczniejszy był z dorobkiem 16 oczek – Robin Lopez. O zwycięstwie Bulls przesądziła wygrana rywalizacja pod tablicami. Byki zaliczyli aż 62 zbiórki, przy 39 zbiórkach gości. W kolejnym spotkaniu, w sobotę, Bulls zmierzą się w United Center z Oklahoma City Thunder.