NHL: Porażka Blackhawks z... Golden Knights

25 Października 2017

W NHL, Chicago Blackhawks przegrali w pierwszej w historii konfrontacji z Las Vegas Golden Knights. Debiutujący w tegorocznych rozgrywkach Rycerze pokonali Blackhawks w T-Mobile Arena 4:2. Była to trzecia porażka Czarnych Jastrzębi w ostatnich czterech meczach. Tym razem podopieczni trenera Quenneville’a nie sprostali beniaminkowi tegorocznych rozgrywek, grającemu na dodatek z bramkarzem, który debiutował w NHL. Oscar Dansk, 23-letni Szwedzki bramkarz Rycerzy był jednym z najlepszych zawodników wczorajszego meczu. Worek z bramkami rozwiązał się już na początku spotkania. W 4. minucie gry, podczas power-play Las Vegas, John Hayden przechwycił krążek na niebieskiej linii i po solowej akcji dał prowadzenie grającym w osłabieniu Jastrzębiom. Dokładnie 26 sekund później, podczas tego samego Power Play wyrównał strzałem z dystansu William Karlsson. W szóstej minucie pierwszej tercji, po golu Tomas’a Nosek’a Golden Knights objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. W drugiej tercji gospodarze podwyższyli na 3:1 po trafieniu Pierre-Eduard’a Bellemare’a. W trzeciej, po trafieniu Jonathan’a Marchessault’a w ostatniej sekundzie power-play w 11. minucie, gospodarze prowadzili już trzeba bramkami. Blackhawks, a konkretnie Patrick Kane, trafili na 65 sekund przed końcem meczu. Trener Quenneville wycofał bramkarza, ale szanse na odrobienie straty dwóch bramek w tak krótkim czasie były zerowe. Mimo porażki Blackhawks utrzymali się na drugim miejscu w tabeli dywizji centralnej tracąc do lidera – St.Louis Blues tylko 1 punkt. Las Vegas Golden Knights w pierwszych 8 meczach tego sezonu zanotowali 7 zwycięstw i jedną porażkę. Jest to najlepsze otwarcie w historii drużyn debiutujących w NHL.