MLS: Porażka Chicago Fire na zakończenie sezonu zasadniczego

22 Października 2017

Chicago Fire porażką zakończyli sezon zasadniczy ligi MLS. Strażacy ulegli na wyjeździe Houston Dynamo 0:3. Walczący o przewagę własnego boiska w pierwszej rundzie play-offs gospodarze strzelili pierwszą bramkę już w 2. minucie gry. Po długim wrzucie z autu na wysokości pola karnego, gola po strzale głową zdobył Brazylijczyk – Leonardo. Na drugą bramkę trzeba było czekać do 68. minuty. Chicago Fire byli aktywniejsi i dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili rozmontować świetnie zorganizowanej defensywy Houston. Gracze Dynama przeprowadzili tymczasem szybką akcję lewą stroną boiska. Gola strzałem z ostrego konta zdobył Romell Quioto. Przy tej akcji nie popisał się bramkarz Fire – Richard Sanchez, który przepuszczając piłkę pod pachą skierował ją do własnej bramki. Wynik meczu ustalił w 75. minucie Mauro Manotas, który dołożył nogę do świetnego dośrodkowania Andrew Wengera. Swojej zdobyczy bramkowej nie powiększył Nemanja Nikolić. Najbliżej było w końcówce meczu, kiedy uderzona przez niego piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Nemanja Nikolić zakończył rozgrywki z dorobkiem 24 bramek i w swoim pierwszym sezonie w Stanach Zjednoczonych zdobył tytuł króla strzelców ligi MLS. Drugie miejsce, z 22 trafieniami zajął David Villa. W Konferencji Wschodniej, wolny los w pierwszej rundzie play-offs mają Toronto FC i New York City FC. Zagrają natomiast: Chicago Fire z New York Red Bulls i Atlanta United z Columbus Crew. Na Zachodzie Vancouver Whitecaps podejmą San Jose Earthquakes, a Houston Dynamo zmierzą się ze Sportingiem Kansas City. Portland Timbers i Seattle Sounders mają już zagwarantowany udział w drugiej rundzie. Mecze pierwszej rundy play-offs odbędą się już w najbliższą środę I czwartek.