NFL: Trzecie w sezonie zwycięstwo Chicago Bears

22 Października 2017

Chicago Bears odnieśli trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligi NFL, pewnie pokonując na Soldier Field drużynę Carolina Panthers 17:3. Był to najlepszy od wielu lat mecz rozegrany przez defensywę Chicago Bears. Obrońcy Niedźwiedzi trzykrotnie odbierali piłkę rywalom, pięciokrotnie sackowali rozgrywającego gości – Cam’a Newton’a i co najważniejsze – zdobyli aż dwa przyłożenia. Oba padły łupem pierwszoroczniaka – Eddie Jackson’a, wychowanka University of Alabama, który został pierwszym w historii NFL obrońcą, który w jednym meczu zdobył dwa touchdowny po ponad 75-jardowych zagrywkach. Najpierw, w pierwszej kwarcie, Jackson wywalczył piłkę po fumble Caroliny i po 75-jardowym biegu zdobył przyłożenie. W drugiej ćwiartce, po świetnym zagraniu innego obrońcy Bears – Prince’a Amumakara’y, przechwycił podanie Cam’a Newtona i dokładnie 76 jardów później znalazł się po raz drugi w strefie końcowej Panthers. Zwycięstwo i świetna postawa defensywy, nie są w stanie ukryć bardzo słabej gry ataku Niedźwiedzi. Mitch Trubisky zaliczył w całym meczu tylko 4 celne podania. Running back – Jordan Howard w 21 akcjach biegowych zdobył tylko 65 jardów. Tak na[prawdę ofensywa Bears zaliczyła tylko jedną udaną zagrywkę w całym spotkaniu – 70-jardowe podanie do Tarick’a Cohena. Niedźwiedzie znaleźli się wtedy na pierwszym jardzie gości, ale nie potrafili zdobyć przyłożenia. W drugiej połowie, tempo meczu poszybowało w dół. Bears robili swoje biegając z piłką zjadając jak najwięcej czasu. Zdziesiątkowani przez kontuzje Panthers nie potrafili niczego zdziałać przeciwko świetnej defensywie gospodarzy. Po siedmiu spotkaniach Bears mają na koncie 3 zwycięstwa i 4 porażki i zajmują ostatnie miejsce w tabeli NFC North. W poniedziałek wieczorem, w ostatnim spotkaniu siódmej kolejki Philadelphia Eagles zagrają z Washington Redskins. Niedźwiedzie za tydzień zmierza się na wyjeździe z New Orleans Saints.