ME: Brąz Polaków w madisonie

22 Października 2017

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski wywalczyli brązowy medal w madisonie podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Berlinie. Polacy zgromadzili 40 punktów. 3 punkty więcej mieli zwycięzcy, Francuzi Benoit Maitre i Benjamin Thomas. Brąz Pszczolarskiego i Staniszewskiego to czwarty krążek reprezentacji Polski na tych mistrzostwach. Złoto zdobył Alan Banaszek w wyścigu punktowym, srebro Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, a brąz drużyna w wyścigu na dochodzenie w składzie: Kaczkowska, Daria Pikulik, Katarzyna Pawłowska i Nikol Płosaj. W niedzielę, ostatnim dniu mistrzostw, biało-czerwoni startowali także w innych konkurencjach. W madisonie kobiet ósme miejsce zajęły Daria Pikulik i Nikol Płosaj, w keirinie Krzysztof Maksel i Mateusz Lipa nie zakwalifikowali się do półfinałów, z kolei w sprincie Julita Jagodzińska była 14., a Marlenę Karwacką sklasyfikowano na ostatniej, 20. pozycji.