NBA: Druga porażka Chicago Bulls

22 Października 2017

Chicago Bulls, w drugim meczu sezonu zasadniczego ligi NBA zaliczyli drugą porażkę. Tym razem we własnej hali ulegli San Antonio Spurs 77:87. Inauguracja tegorocznych rozgrywek w United Center wypadła w wykonaniu chicagowskich Byków dobrze tylko w pierwszej połowie meczu z San Antonio Spurs grającym bez swojej gwiazdy – Kawhi Leonard’a. Bulls dotrzymywali gościom kroku i nawet kilka razy wyszli na skromne, dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie jednak obie drużyny zeszły na przerwę przy prowadzeniu Spurs 41:38. W drugiej połowie mecz był wyrównany tylko przez 4 pierwsze minuty, do stanu 50:49 dla Spurs. Od tego momentu, do połowy czwartej kwarty goście zdobyli 25 punktów, Bulls odpowiedzieli tylko ośmioma. Przewaga ekipy z San Antonio wzrosła do 18 punktów, a szanse Byków na zwycięstwo zmalały do zera. W końcówce meczu Bulls odrobinę przyspieszyli, ale na dogonienie Spurs nie było żadnych szans. Najskuteczniejszym Bykiem był po raz drugi z rzędu Robin Lopez, zdobyca16 punktów. Co ciekawe center Bulls w trzeciej kwarcie meczu, po raz pierwszy w swojej karierze w NBA trafił za trzy punkty. Lauri Markkanen w swoim drugim meczu w NBA zaliczył pierwsze double-double zdobywając 12 zbiórek i 13 punktów. Po raz kolejny Chicago Bulls zobaczymy w akcji dopiero we wtorek. Na wyjeździe zmierzą się wtedy z Cleveland Cavaliers.