NHL: Wyjazdowe zwycięstwo Chicago Blackhawks

22 Października 2017

W lidze NHL, Chicago Blackhawks pokonali na wyjeździe Arizona Coyotes 4:2. Blackhawks musieli się mocno napracować, żeby wywalczyć zwycięstwo w konfrontacji z najgorszą drużyną Konferencji Zachodniej, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania. Wygrana w Arizonie to zasługa formacji specjalnej odpowiedzialnej za grę w osłabieniu, oraz czwartej, teoretycznie najsłabszej linii Hawks. Już w pierwszej tercji Jastrzębie złapali aż 4 przewinienia i przez 2 minuty grali w osłabieniu 3 na 5. Gospodarze, co prawda, jako pierwsi zdobyli gola, po strzale Christian’a Fisher’a w 8. minucie gry, ale dokładnie minutę później wyrównał Richard Panik po podaniu Jonathan’a Toews’a. W drugiej tercji Blackhawks objęli prowadzenie po szybkiej kontrze i trafieniu Patrick’a Kane’a. Na dwie i pół minuty przed drugą przerwą Hawks mogli prowadzić dwoma bramkami. Tommy Wingles egzekwował rzut karny. Strzelił, ale sędziowie niestety gola nie uznali. Minutę później wyrównująca bramkę po strzale Clayton’a Keller’a zdobyli gospodarze. Zwycięski, jak się okazało, gol padł w 16 minucie trzeciej części gry po strzale Lance’a Bouma’y. W końcówce Kojoty wycofali bramkarza. Wynik meczu, strzałem do pustej bramki ustalił Tommy Wingles. Było to piąte zwycięstwo Blackhawks w 9 rozegranych dotąd spotkaniach. W kolejnym meczu, we wtorek Czarne Jastrzębie po raz pierwszy w swojej historii zmierzą się z debiutującymi w tegorocznych rozgrywkach – Las Vegas Golden Knights.