Porażki polskich zespołów pod koszem w europejskich pucharach

12 Października 2017

Koszykarki CCC Polkowice przegrały na wyjeździe z Lille Metropole 60:65 w pierwszym meczu fazy grupowej Euroligi. Polski zespół dobrze zaczął, bo do przerwy prowadził 6 punktami. Po III kwarcie francuski klub wyrównał, a choć CCC lepiej rozpoczęło ostatnią część, to ekipa z Lille szybko odzyskała inicjatywę i nie oddała prowadzenia do końca. Najwięcej dla CCC, po 18 punktów, rzuciły Bria Holmes i Alysha Clark i były jedynymi zawodniczkami ekipy z Polkowic z 2-cyfrowym dorobkiem punktowym. Najskuteczniejsza w szeregach francuskiego klubu była Johanne Gomis - 13 pkt. W kolejnym meczu, w przyszłą środę CCC podejmuje węgierski Euroleasing Sopron.

Koszykarki AZS Gorzów Wielkopolski od porażki rozpoczęły rywalizację w Pucharze Europy FIBA. W pierwszym meczu grupy A polski klub przegrał w Pireusie z Olympiakosem 50:69. Najwięcej dla ekipy z Gorzowa Wlkp., 15 punktów, rzuciła Julia Rycikowa i była jedyną zawodniczką z 2-cyfrowym dorobkiem punktowym. Najskuteczniejsza w szeregach greckiego klubu była Yvonne Anderson, która zdobyła 18 pkt. W grupie A rywalizują też TTT Ryga i Besiktas Stambuł, a w kolejnym meczu, w przyszły czwartek AZS Gorzów Wlkp. zagra u siebie z klubem ze stolicy Łotwy.

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra od porażki rozpoczęli rywalizację w Lidze Mistrzów FIBA. W spotkaniu grupy D polski klub przegrał w Salonikach z Arisem różnicą 6 punktów. Brzemienna dla losów meczu okazała się I kwarta, którą gospodarze wygrali 14 punktami. Kolejne dwie kończyły się remisami, a choć ostatnią Stelmet wygrał 8 punktami, nie był wstanie odrobić wszystkich strat. Najwięcej dla mistrzów Polski, 15 punktów, rzucił Thomas Kelati; po 11 zdobyli James Florence i Vladimir Dragičević. Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy był Kyle Weaver - 16 pkt. W kolejnym meczu, w przyszły wtorek Stelmet Zielona Góra podejmuje Telekom Baskets Bonn.