El. ME U-19: Wygrana Polaków z Irlandią Płn.

04 Października 2017

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 od zwycięstwa rozpoczęła walkę o awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy. W pierwszym spotkaniu grupy 2. eliminacji młodzi polscy piłkarze pokonali w Gliwicach Irlandię Północną 2:1 (0:0). Zaczęło się po myśli gości, którzy prowadzili od 63. minuty po golu Daniela Amosa. Już 11 minut później wyrównał Adrian Łyszczarz, a w 84. minucie wynik meczu ustalił Aron Stasiak. W drugim meczu grupy 2, w Zabrzu Niemcy rozgromili u siebie Białoruś 5:1 (1:0), a 4 bramki strzelił Kai Havertz. Od 63. minuty Białorusini grali w dziesięciu, a od 68. minuty - w dziewięciu. Pierwszym liderem grupy 2 są Niemcy; w kolejnych meczach, już w sobotę Niemcy podejmują Irlandię Północną, a Polska zagra u siebie z Białorusią. Turniej na Śląsku zakończy się we wtorek. Do kolejnej fazy rywalizacji awansują 2 najlepsze zespoły z każdej z 13 grup. Finałowy turniej odbędzie się w przyszłym roku w Finlandii. Tegoroczne mistrzostwa Europy drużyn do lat 19 wygrali Anglicy, którzy w finale turnieju w Gruzji pokonali Portugalię 2:1.