LM: Real wygrał z APOEL, Tottenham pokonał Borussię D.

13 Września 2017

Real Madryt pokonał APOEL Nikozja 3:0 (1:0) w meczu grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramki zdobyli: Cristiano Ronaldo (12', 51' - z karnego) oraz Sergio Ramos (61'). W drugim spotkaniu Tottenham pokonał Borussię Dortmund 3:1 (2:1). Gole dla angielskiego zespołu strzelili: Heung-Min Son (4') i Harry Kane (15', 60'). Dla niemieckiej drużyny trafił Andrij Jarmolenko (11'). W doliczonym czasie drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jan Vertonghen (Tottenham). Cały mecz w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek.

Liverpool zremisował z Sevillą 2:2 (2:1) w meczu grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Hiszpański zespół objął prowadzenie po golu Wissama Ben Yeddera (5'). Bramki dla Liverpoolu zdobyli następnie Roberto Firmino (21') i Mohammed Salah (37'). Wynik spotkania ustalił Joaquin Correa (72'). W 42. minucie Firmino nie wykorzystał rzutu karnego, a w doliczonym czasie drugiej połowy drugą żółtą kartkę obejrzał Joe Gomez z Liverpoolu. W drugim spotkaniu Maribor zremisował ze Spartakiem Moskwa 1:1 (0:0). Prowadzenie Spartakowi dał Aleksandr Samedow (59'), a wyrównał Damjan Bohar (85').

Feyenoord Rotterdam przegrał z Manchesterem City 0:4 (0:3) w meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gole strzelili: John Stones (2', 63'), Sergio Aguero (10') oraz Gabriel Jesus (25'). W drugim spotkaniu Szachtar Donieck pokonał Napoli 2:1 (1:0). Dla zespołu z Ukrainy trafili: Taison (15') oraz Facundo Ferreyra (58'). Bramkę dla Napoli zdobył Arkadiusz Milik z rzutu karnego (72'). 67 minut w drużynie z Neapolu rozegrał Piotr Zieliński, a Milik spędził na boisku cały mecz.

FC Porto przegrało z Besiktasem Stambuł 1:3 (1:2) w meczu grupy G piłkarskiej Ligi Mistrzów. Turecka drużyna wyszła na prowadzenie po golu Andersona Taliski (13'). Samobójczą bramką wynik wyrównał Dusko Tosić (21'), a zwycięstwo Besiktasowi zapewniły gole Cenka Tosuna (28') i Ryana Babela (86'). W drugim spotkaniu RB Lipsk zremisował z AS Monaco 1:1 (1:1). Prowadzenie niemieckiemu zespołowi dał Emil Forsberg (33'), a wyrównał Youri Tielemans (34'). Cały mecz w barwach Monaco rozegrał Kamil Glik.