MŚ: Brytyjczycy złoci w sztafecie 4 x 100 m, dramat Usaina Bolta

13 Sierpnia 2017

Reprezentanci Wielkiej Brytanii zostali złotymi medalistami w sztafecie 4 x 100 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Brytyjczycy, biegnący w składzie Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot i Nethaneel Mitchell-Blake, wygrali w czasie 37,47 sekundy, to trzeci wynik w historii lekkiej atletyki. Na drugiej pozycji finiszowali sprinterzy USA - Mike Rodgers, Justin Gatlin, Jaylen Bacon i Christian Coleman byli gorsi o 0,05 sek. Trzecie miejsce zajęli Japończycy - Shuhei Tada, Shota Izuka, Yoshihide Kiryu i Kenji Fujimitsu ukończyli bieg w czasie 38,04 sek. Dramatem zakończył się bieg sztafetowy dla Jamajczyków - biegnący na ostatniej zmianie Usain Bolt ok. 50 metrów przed metą doznał poważnej kontuzji i nie ukończył biegu. Usain Bolt startem w tegorocznych mistrzostwach świata kończy karierę sportową, w Londynie zdobył srebrny medal w biegu na 100 m.